پیام نوروزی ناصر فهیمی زندانی سیاسی کُرد؛ «امیدوارم عید رهایی از ظلم، بی‌عدالتی، اعدام، شکنجه و زندان فرا برسد»

ناصر فهیمی، زندانی سیاسی کُرد که هشتمین سال از دوران محکومیت ده ساله خود را در زندان اوین سپری می‌کند، در پیام نوروزی خود ضمن تبریک عید نوروز ۹۸ به تمامی ایرانیان آرزو کرد «امیدوارم عید رهایی از ظلم، بی‌عدالتی، اعدام، شکنجه و زندان فرا برسد.»

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، ناصر فهیمی، پزشک محبوس در زندان اوین، طی پیامی، ضمن تبریک عید باستانی نوروز نوشت: « به امید عید رهایی از ظلم، عید رهایی از بی عدالتی، عید رهایی از اعدام و شکنجه ،عید رهایی از اسارت، به امید روزی که وجدان ،شرافت وانسانیت حکم‌فرما شود.»

ناصر فهیمی ۴۲ ساله، زندانی سیاسی اهل کردستان، در تیر ماه سال ۱۳۸۹ از سوی ماموران وزارت اطلاعات، در بزرگراه همت واقع در تهران بازداشت و سپس به بند ۲۰۹ زندان اوین جهت بازجوئی انتقال پیدا کرد.
پرونده این زندانی سیاسی کرد، پس از اتمام دوران بازجویی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارجاع و با رای قاضی “صلواتی” با اتهامات «نشر اکاذیب»، «اقدام علیه امنیت ملی»، «تشویش اذهان عمومی»، «توهین به رهبری» و «تهدید مقامات قضایی» مجموعا به ده سال حبس تعزیری محکوم شد.
این حکم پس از ارجاع به دادگاه تجدید نظر، عینا تایید و از طریق شعبه اجرای احکام به وی ابلاغ شد.
ناصر فهیمی در سال ۱۳۹۳ از زندان اوین به زندان تهران بزرگ انتقال یافته و پس از گذراندن دوسال در آن زندان مجددا در سال ۱۳۹۵ به زندان اوین و بند ۸ اندرزگاه ۱۰ انتقال پیدا کرد.

این زندانی سیاسی کرد که از بیماری قلبی رنج می‌برد، علیرغم تاکید پزشکان بهداری زندان اوین مبنی بر ضرورت اعزام وی به مراکز درمانی خارج از زندان، در سایه بی توجهی مسئولان زندان اوین همچنان از دسترسی به خدمات پزشکی و اعزام به بیمارستان خارج از زندان محروم مانده است.

این زندانی سیاسی، به علت نگاه امنیتی حکومت ایران به کردها، مورد آزار و اذیت مضاعفی از جانب سیستم قضایی و اطلاعاتی ایران قرار گرفته است از جمله می توان به پرونده‌سازی‌های مکرر که منجر به صدور دو حکم جداگانه شش ماه حبس تعزیری و همچنین یک حکم ۷۴ ضربه شلاق که با اتهام «توهین به نماینده قوه قضائیه در دادگاه», توسط شعبه ۱۰۵۱ کیفری ۲ مجتمع قضائی تهران بوده اشاره کرد.

از نمونه‌های دیگر فشارهای مسئولین زندان به این زندانی سیاسی کرد ممنوعیت ملاقات وی با خانواده و همچنین عدم تحویل داروهای وی بوده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سیزده + 1 =