آزادی یک شهروند از بازداشت‌گاه اداره اطلاعات سنندج و بازداشت یک شهروند اهل سیروان

علی‌الله ویسی شهروند کُرد ساکن سنندج که در اوایل اسفندماه سال جاری بازداشت شده بود، پس از اتمام مراحل بازجویی، تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت از بازداشتگاه اداره اطلاعات آزاد شد، از سوی دیگر یک شهروند اهل سیروان، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

“علی الله‌ویسی” از اهالی روستای” کورکوره” از توابع سنندج پس از اتمام مراحل بازجویی موقتا از بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات آزاد شده است.

مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان در این خصوص گزارش کرد؛ علی الله‌ویسی روز دوشنبه ۶ اسفند ۹۷، به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” در محل سکونتش در سنندج توسط نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاههای امنیتی منتقل شده بود.

او یک بار دیگر روز ۲۳ تیر ۹۷ بازداشت شده و روز ۲ مردادماه با تودیع وثیقه آزاد شده بود. پیش از آن هم وی در سال ۸۲ چند ماه را تحت بازجویی به سر برده بود.

علی الله‌ویسی متولد سال ۱۳۵۲ است که سال ۱۳۷۶ به دلیل فعالیتهای سیاسی از دانشگاه اخراج شده بود.

در خبری دیگر از همین شهر گزارش شده است که روز سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۹۷، “ولی نصیری” ۵۵ ساله از اهالی روستای “تنگیسر” از توابع دهستان میانرود در بخش سیروان به دلایل نامشخصی از سوی نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

4 × 2 =