بهنام ابراهیم‌زاده با قید وثیقه از زندان آزاد شد

بهنام ابراهیم‌زاده فعال کارگری، با تامین وثیقه از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، امروز دوشنبه ۱۳ اسفندماه ۱۳۹۷، بهنام ابراهیم‌زاده که از ۲۱ آذرماه سال جاری در بازداشت به‌سر می‌برد با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

پیش‌تر در  تاریخ ۲۹ دی‌ماه سال جاری، از سوی دادگاه انقلاب تهران، با خانواده بهنام ابراهیم‌زاده تماس گرفته و گفته شده بود که برای آزادی وی  وثیقه‌ای به مبلغ ۲۰۰ هزار تومان تهیه کنند.

علیرغم تامین وثیقه از سوی خانواده و مراجعات مکرر آنان به دادگاه انقلاب، مسئولین قضایی هر بار با اخلال و کارشکنی، از پذیرش وثیقه امتناع می‌کردند.

ماموران امنیتی، بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری را در تاریخ ۲۱ آذرماه ۹۷ در منزل شخصی خود در تهران بازداشت کردند.

او در زمان بازداشت مطلع شد که در تاریخ ۲۹ آبان ۹۷ طی حکم غیابی در کرمانشاه به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

پیش‌تر نیز بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری در تاریخ ۲۶ مردادماه ۹۷ از سوی نیروهای امنیتی در کرمانشاه بازداشت و پس از تکمیل مراحل بازجویی به زندان دیزل آباد کرمانشاه منتقل و پس از تحمل ۲۵ روز بازداشت نهایتا با تامین وثیقه ۴۰ میلیون تومانی از این زندان آزاد شد.

این فعال کارگری متولد ۱۳۵۶ در شهرستان اشنویه است که از سال ۸۷ تاکنون بارها از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به حبس محکوم شد.

لازم به توضیح است که بهنام ابراهیم‌زاده متولد ۱۳۵۴، در شهر اشنویه و ساکن تهران، فعال کارگری و عضو «جمعیت دفاع از کار کودکان و خیابان» در خرداد ۱۳۸۹، به دلیل فعالیت مربوط به حقوق کارگران و حقوق کودکان کار بازداشت شده‌بود. وی پس از ۴ ماه بازجویی در سلول‌های انفرادی زندان اوین به بند ۳۵۰ این زندان منتقل شده‌ و در دی‌ماه ۱۳۸۹ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ۲۰ سال حبس محکوم شد که بعدها این حکم در دادگاه تجدید نظر تهران به ۵ سال کاهش یافت.

بهنام ابراهیم‌زاده در حالی که دوران حبس خود را سپری می‌کرد مجددا با پرونده‌ دیگری مواجه شد. سال ۱۳۹۳، با اتهاماتی چون «تبلیغ علیه نظام»، «اجتماع، تبانی و اقدام علیه امنیت ملی» و «استفاده از تجهیزات ماهواره و نگهداری پاسور» مجددا به ۹ سال و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم پس از اعتراض و در مرحله تجدید نظر به ۷ سال و ۱۰ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و ۴۵۰ هزار تومان جریمه نقدی کاهش پیدا کرد.

نهایتا، این فعال کارگری ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶، بعد از سپری کردن ۷ سال حبس در زندان‌های اوین و رجایی‌شهر کرج آزاد از زندان آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

7 + 10 =