دو فعال محیط‌زیست با تامین وثیقه از زندان کامیاران آزاد شدند

رضا اسدی و فاضل قیطاسی دو فعال محیط‌زیست، که در دی ماه سال جاری بازداشت شده بودند با قید وثیقه از زندان کامیاران آزاد شدند.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، رضا اسدی و فاضل قیطاسی، دو تن از فعالان در حوزه محیط زیست که در ۱۱ دی‌ماه سال جاری از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند با تودیع وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت از زندان آزاد شدند.

گفتنی است که؛ روز سه شنبه،  ۱۱ دی‌ماه، ماموران اداره اطلاعات شهر کامیاران، سه فعال محیط‌زیست به نام‌های “رضا اسدی”، “هادی کمانگر” و فاضل قیطاسی” را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

مأموران اداره اطلاعات کامیاران، پس از ضرب و جرح شدید و بدون در دست داشتن حکم قضایی، این فعالین زیست‌محیطی را بازداشت کرده‌ بودند.

هادی کمانگر،آمانج قربانی، فاضل قیطاسی، رضا اسدی، فرهاد محمدی، راشد منتظری، حسین کمانگر، عیسی فیضی، زانیار ضمیران و بختیار کمانگر، سیروان قربانی یازده تن از فعالان حوزه محیط‌زیست و از اعضای حزب وحدت ملی شاخه کردستان بودند که که در فاصله‌ بین ۱۱ تا ۱۶ دی ماه سال جاری از سوی نیروهای امنیتی در شهرهای سنندج و کامیاران بازداشت شدند.

سایر بازداشت شدگان کماکان در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج محبوس بوده و از حق ملاقات با خانواده محروم هستند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار + پنج =