تفهیم اتهام دو فعال سیاسی کُرد در دادگاه انقلاب سنندج

دو زندانی سیاسی کُرد که در مردادماه سال ۹۷ بازداشت شده بودند، در شعبه دوم بازپرسی شهرستان سنندج تفهیم اتهام شدند.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، «هوشمند علی‌پور» و «محمد استاد قادر» دو زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج روز دوشنبه ۱۵ بهمن ماه در شعبه دوم بازپرسی این شهرستان تفهیم اتهام شدند.

هژیر علی‌پور، برادر هوشمند علی‌پور می‌گوید: «قرار است جهت آخرین دفاعیات در خصوص اتهاماتى که به این دو فعال سیاسى کُرد واردشده در چند روز آینده برده شوند و سپس پرونده آن‌ها روانه دادگاه انقلاب در شهر سنندج خواهد شد».

لازم به ذکر است، این دو فعال سیاسی که با اتهام “عضویت در احزاب کرد مخالف حکومت” در زندان مرکزی سقز محبوس بودند، در تاریخ ۵ دی‌ماه به دلیل تشکیل جلسه رسیدگی به اتهاماتشان در دادگاه انقلاب سنندج، از زندان سقز به زندان مرکزی سنندج منتقل شده بودند.

گفتنی است که؛ این دو زندانی سیاسی، که با اتهام “عضویت در احزاب مخالف حکومت” ۱۲ مردادماه ۹۷ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند ابتدا در بازداشتگاه اداره اطلاعات شهر سنندج، قریب به ۴ ماه مورد بازجویی قرار گرفته‌ و در آبان‌ماه، به زندان مرکزی سقز منتقل شدند.

خانواده این دو زندانی، تمام مدت بازداشت آنان در بازداشتگاه اداره اطلاعات شهر سنندج، تنها یک‌بار موفق به دیدار با آن‌ها شدند و در طول مدت بازجویی به این افراد اجازه داده نشد با وکلای تعیین شده خود ملاقات داشته باشند و برگه وکالتنامه را امضا کنند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

نوزده + شش =