دو شهروند بازداشتی از اداره اطلاعات سنندج به زندان مریوان منتقل شدند

دو شهروند اهل مریوان که در مهرماه سال جاری بازداشت شده بودند، پس از اتمام مراحل بازجویی، از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج  به زندان مریوان منتقل شدند.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، روز چهارشنبه ۲۶ دی‌ماه، «حمید پروازه» ۲۸ ساله و «محمد پروازه» ۲۱ ساله دو شهروند اهل روستای نی مریوان پس از اتمام مراحل بازجویی، از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به زندان مریوان  منتقل شدند.

اتهام مطروحه علیه این دو زندانی جوان کرد «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» بوده است اما از مصادیق مربوط به این اتهام اطلاعی در دست نیست.

مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان در این خصوص گزارش کرد؛ حمید پروازه روز ۲۶ مهر و محمد پروازه روز جمعه ۲۷ مهر به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» بازداشت شدند.

آ ن زمان بازداشت این افراد بدون ارائه‌ی برگه‌ی قضایی صورت گرفت و ایشان تا هنگام انتقال به زندان، نتوانسته بودند با خانواده‌های خود ارتباط برقرار کنند. طی مراحل بازجویی هم به وکیل دسترسی نداشته‌اند.

به غیر از این افراد تاکنون یک شهروند دیگر از اهالی روستای نی به نام «سلمان افرا» ۲۲ ساله فرزند رحمت همچنان در بازداشتگاه اطلاعات سنندج تحت بازجویی است. سلمان افرا روز ۲۷ آبان با اتهام مشابهی بازداشت شده‌ بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

8 − 2 =