محمدنعیم محمدپور بازداشت و به زندان مرکزی سنندج منتقل شد

محمدنعیم محمدپور، فعال سیاسی، که پیش‌تر از سوی دادگاه تجدید نظر سنندج، به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود،  پس از احضار به شعبه اجرای احکام این شهر، بازداشت و جهت اجرای حکم به زندان مرکزی سنندج منتقل شد.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، روز چهارشنبه ۱۹ دی‌ماه، محمدنعیم محمدپور، فعال سیاسی اهل روستای حسین‌آباد، پس از احضار به شعبه اجرای احکام شهر سنندج، جهت تحمل یک‌سال حبس تعزیری بازداشت و به زندان مرکزی سنندج منتقل شد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای محمدپور به کانون گفت: «این فعال سیاسی ۴۵ ساله، متأهل و دارى یک فرزند معلول بوده و خود نیز از بیماری قلبی رنج می‌برد و بنا به نظر پزشکان، تحمل شرایط زندان را ندارد.»

گفتنی است، این فعال سیاسی ابتدا با اتهاماتی از قبیل، “عضویت در گروه مخالف حکومت، فعالیت تبلیغی به نفع گروه‌های معاند و اجتماع و تبانی» از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی به دو سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان به یک سال کاهش یافت.

محمدنعیم محمدپور، پیش از این در روز ۴ آذرماه ۹۶ بازداشت و روز پنج‌شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، با تأمین وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی به‌صورت موقت از زندان مرکزی سنندج آزاد شده‌بود.

“نعیم محمدپور در سال ١٣٨٠ شمسی نزدیک به ۱۵ هزار جلد کتاب الفبای کُردى را با هزینه خود به چاپ رساند و همچنین درزمینهٔ دفاع از محیط‌زیست، فردى فعال بوده است.”

گفتنی است، شهرام فرهادی، هم پرونده وی نیز از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

حسین‌آباد (سنندج)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان سنندج در استان کردستان ایران است. این روستا در دهستان حسین‌آباد جنوبی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱٬۲۹۳ نفر (۳۲۲ خانوار) بوده‌است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هفت + 3 =