محمود صالحی؛ «سخنی با اسماعیل بخشی و سپیده قلیان»

محمود صالحی فعال کارگری، با انتشار نامه‌ای در صفحه اینستاگرام خود، خطاب به «اسماعیل بخشی» و «سپیده قلیان» ضمن پرداختن به فشارهای موجود بر سر راه جنبش کارگری در طول سالها مبارزه با نظام سرمایه‌داری، به مواردی از اعمال شکنجه و ضرب و جرح خود از سوی ماموران امنیتی اشاره می‌کند.

«سخنی با اسماعیل بخشی و سپیده قلیان»

«سالهاست جنبش کارگری ایران جهت احقاق حق با نظام سرمایه داری و کارفرمایان مبارزه کرده و خواهد کرد٠ در این راه هزاران نفر از بهترین افراد خود را از دست داده و باز هم به مبارزه خود علیه نابرابری مستحکم به پیش حرکت کرده و خواهند کرد٠

اهداف این مبارزه سرنگونی جامعه نابرابر و طبقاتی موجود است و مستقر کردن جامعه ای که عاری از هر گونه ستم ،استثمار و نابرابری باشد٠ در این راه کارفرمایان و دولت حامی آنان نیز به اشکال مختلف ما را تهدید،احضار،شکنجه ،محاکمه ، زندان و در بعضی موارد ما کارگران را اعدام کرده اند.

من خودم ١٩ بار زندان رفتم و ده ها بار مورد ضرب و جرح از سوی ماموران بازداشت کننده قرار گرفته ام،دنده هایم شکسته ، لگنم شکسته و آخرین بار کلیه هایم را در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به دلیل اینکه داروهای مورد نیازم را قطع کردند، از دست دادم . سالهاست که مکالمات تلفنی خانوادگی ما و دوستانمان شنود می شود.یعنی ما به این اجحاف حق از سوی مسولان امنیتی عادت کرده ایم.

به این ترتیب وقتی نامه شماها را دیدیم برای ما تازگی نداشت. اما چیزی که برای ما تازگی داشت این بود که شماها با هویت حقیقی خود علیه کسانی که شما ها را مورد ضرب و جرح قرار داده اند اعلام جرم کردید و خواستار مناظره با مسئولان آنان شده اید.

شماها از این بابت نگران نباشید که مرجعی در کشور ما وجود ندارد تا به کیفرخواست شما ها رسیدگی کند.همین که ما دیگر نمی خواهیم در پشت درهای بسته شکنجه شویم و لام تا کام صحبت نکنیم، خودش یک پیروزی برای طبقه کارگر ایران و جهان است. صحبت های یک عده از مسئولان که خودشان بانی همه مشکلات این جامعه هستند برای ما هیچ ارزشی ندارد و ما در این شرایط حساس در کنار شماها هستیم.»

پیروز و سربلند باشید عزیزان .

از طرف محمود صالحی و نجیبه صالح زاده ۲۰ دیماه ۹۷

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دو + شش =