اجلال قوامی؛ اتوبوس مرگ و دانشجویان قربانی

در حاشیه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، اجلال قوامی روزنامه‌نگار اهل سنندج با انتشار نوشتاری تحت عنوان «اتوبوس مرگ و دانشجویان قربانی»، ضمن انتقاد از عملکرد مسئولان دانشگاه آزاد، خطاب به آنان گفته است برای عدم تکرار حوادثی از این دست، قصور و کوتاهی خود را بپذیرند و در جهت حل مشکلات موجود گام بردارند.

اتوبوس مرگ و دانشجویان قربانی

«حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد که جان ۱۰ دانشجو را گرفت،در حالی ست که اینگونه اتفاقات و حوادث  مشابه سالانه جان صدها نفر را در کشور می گیرد و متاسفانه مسئولان همچنان نظاره گر هستند و جز اظهار تاسف چیزی در انبان ندارند.در گرما گرم تابستان امسال بود ، که برخورد تانکر گازوییل در ترمینال سنندج با اتوبوس مسافربری جان ۱۷ نفر را گرفت.بعد از چند روز تمامی این حوادث ناگوار به دست فراموشی سپرده می شود و همه چیز گل و بلبل جلوه داده می شود.چشم پوشی و نادیده انگاشتن این اتفاقات نشان از نبود جامعه مدنی قدرتمند است که دیده بانی و نظارت جدی و موثری داشته باشد.

یکم: پرسش اینجاست نهادی مانند دانشگاه آزاد اسلامی با درآمد قابل توجهی که دارد، چرا همچنان از ناوگان فرسوده و فرتوت برای جابجا کردن دانشجویان استفاده می کند.

دوم: چرا پروژه تله کابین این واحد دانشگاهی که می توانست جایگزین سیستم حمل ونقل اتوبوسی شود، از سال ۹۵ متوقف شده است.

سوم: دانشگاهی که عنوان علوم و تحقیقات را یدک می کشد، وقتی در حل مشکل حمل و نقلش ناتوان است، نشان از آن دارداینگونه علوم در کشور جایگاه و کاربردی ندارند.

چهارم: بهتر است ، مسئولان  به طورشفاف قصور و کوتاهی خود را بپذیرند و از تکرار این حوادث جلوگیری نمایند و کوتاهی خود را به گردن کی بود، کی بود، من‌نبودم نیندازند.»

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

11 − 9 =