بازداشت یک شهروند اهل اشنویه جهت اجرای حکم حبس تعزیری؛ انتقال شهروندی دیگر به بازداشتگاه ارومیه

“اهون پیروتی” شهروند اهل اشنویه جهت اجرای حکم ۸ ماه حبس تعزیری بازداشت شده است، از سویی دیگر یک شهروند اهل روستای “سوجه” اشنویه با نام “سلام مردان” که اوایل آبان ماه سال جاری بازداشت شده بود، به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شده است.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، «سلام مردان» ۲۷ ساله فرزند خالد، روز ۸ آبان از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاههای امنیتی منتقل شد‌.

او روز دوشنبه ۳ دی‌ماه ۱۳۹۷ برای اولین بار توانسته است تا به مدت ده دقیقه خانواده‌اش را ملاقات کند.

این شهروند تاکنون از حق دسترسی به وکیل محروم مانده است.

یک منبع مطلع در این رابطه به ماف نیوز گفته است: «سلام مردان به اتهام همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام بازداشت شده اما با این حال اطلاع دقیقی از مصادیق اتهام مطروحه علیه وی به دست نیامده است.»

در خبری دیگر روز دوشنبه ۳ دی‌ماه ۹۷، «اهون پیروتی» ۲۷ ساله فرزند رسول از اهالی روستای چشمه‌گل از توابع اشنویه جهت اجرای حکم هشت ماه حبس به زندان این شهر منتقل شده است.

آقای پیروتی پیشتر با اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و «هواداری از احزاب کرد مخالف نظام» توسط دادگاه انقلاب اشنویه به هشت ماه حبس محکوم شده بود.

او روز شنبە ٢٠ آذر ۹۵ توسط نیروهای امنیتی در بخش مرکزی دهستان اشنویه شمالی به همراه سه تن دیگر بازداشت شد و پس از اتمام مراحل بازجویی، روز ۶ دی‌‌ماه ۹۵ با تودیع وثیقه‌ی ۳۰ میلیون تومانی تا هنگام صدور رأی دادگاه به صورت موقت آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

12 + 1 =