فرماندار بانه؛ «قاتل رحیم ذبیحی هنرمند فیلم‌ساز و برادرش دستگیر شد»

به گفته فرماندار شهرستان بانه؛ «قاتل برادران ذبیحی هنرمند فیلم‌ساز بانه‌ای دستگیر شده و به جرم خود اعتراف کرده است».

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان؛ عصر جمعه شانزدهم آذر ماه، رحیم ذبیحی هنرمند فیلمساز بانه‌ای و برادرش کیوان ذبیحی، در سانحه‌‌ی مشکوک جاده‌ای، جان خود را از دست دادند.

پایگاه اطلاع‌رسانی فرمانداری بانه، با اعلام  این‌که؛ قاتل رحیم و کیوان ذبیحی دستگیر شده و به قتل اعتراف کرده است، مدعی شد؛ «قاتل در اعتراف خود دلیل این جنایت را اختلافات مالی عنوان کرده است.»

یک مقام انتظامی استان کردستان نیز در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: «هویت این فرد مشخص شده و هم اکنون در اختیار مراجع قضایی است، و طی روزهای آینده پس از تکمیل کار های تحقیقاتی هویت فرد اعلام می شود.»

گفتنی است؛ خودروی رحیم ذبیحی هنرمند فیلمساز در دره‌ای در حاشیه جاده روستای نیزه‌رود، پنج کیلومتری شهر بانه در حال سوختن یافت شد.

گزارش‌های محلی حاکی از این بود که دو سرنشین خودرو قبل از حادثه به قتل رسیده‌ و سپس در جریان یک صحنه‌سازی خودروی آنها به دره سقوط کرده است.

خبرگزاری فارس هم گزارش کرده  بود که «هر دو سرنشین در بخش عقب کابین سرنشین و به عبارتی در صندلی عقب خودرو بوده و دست‌های هر دوی آنها از پشت بسته شده است که این موضوع احتمال قتل آنها را قوت» بخشیده است.

رحیم ذبیحی، کیوان ذبیحی و دیگر برادران وی فرزندان مصطفی ذبیحی از بازاریان قدیمی و خانواده‌های سرشناس بانه‌ای هستند.

ذبیحی تاکنون ۱۰ فیلم کوتاه داستانی و مستند داستانی، شش فیلم کوتاه تلویزیونی و پنج فیلم نیمه بلند و بلند سینمایی ساخته است.

این هنرمند در بیش از ۵۰ رویداد سینمایی در ایران و خارج حضور داشته و دیپلم‌های افتخاری و جوایز متعددی را از این جشنواره‌ها کسب کرده است.

کانون فیلم بوکان در ۳۰ مهر ۱۳۹۱  با برگزاری یک همایش از رحیم ذبیخی تجلیل کرده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

5 × سه =