مرگ مشکوک رحیم ذبیحی فیلمساز بانه‌ای به همراه برادرش، در سانحه جاده‌ای

عصر جمعه، خودروی رحیم ذبیحی، فیلمساز نام‌آور بانه‌ای در سانحه‌ای مشکوک، به دره‌ای در جاده روستای نیزه‌رود در شهرستان بانه سقوط کرده و دو سرنشین آن جان باختند.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، عصر جمعه، ۱۶ آذر ماه خودروی این هنرمند فیلمساز در دره‌ای در حاشیه جاده روستای نیزه‌رود، پنج کیلومتری شهر بانه در حال سوختن یافت شد.

رسول کرمی‌چگینی فرمانده انتطامی بانه در گفتگوی با فارس گفته که «در تحقیقات اولیه مشخص شده که خودرو سوخته متعلق به رحیم ذبیحی فیلمساز و کارگردان نام‌آشنای بانه‌ای بوده است.»

گزارش‌های ارسالی از منابع محلی، حکایت از آن دارد که رحیم ذبیحی و برادرش قبل از سقوط خودرو به دره و آتش‌سوزی به قتل رسیده بوده‌اند و این سانحه نیز تماما صحنه سازی بوده است.

خبرگزاری فارس نیز در این خصوص نوشت؛ «هر دو سرنشین در بخش عقب کابین سرنشین و به عبارتی در صندلی عقب خودرو بوده و دست‌های هر دوی آنها از پشت بسته شده است که این موضوع احتمال قتل آنها را قوت» بخشیده است.

دو جسد سوخته داخل خودرو برای تشخیص هویت به پزشکی قانونی تحویل شده است.

ایران وایر در این خصوص گزارش کرد که؛ رحیم ذبیحی، کیوان ذبیحی و دیگر برادران وی فرزندان مصطفی ذبیحی از بازاریان قدیمی و خانواده‌های سرشناس بانه‌ای هستند.

ذبیحی تاکنون ۱۰ فیلم کوتاه داستانی و مستند داستانی، شش فیلم کوتاه تلویزیونی و پنج فیلم نیمه بلند و بلند سینمایی ساخته است.

این هنرمند در بیش از ۵۰ رویداد سینمایی در ایران و خارج حضور داشته و دیپلم‌های افتخاری و جوایز متعددی را از این جشنواره‌ها کسب کرده است.

کانون فیلم بوکان در ۳۰ مهر ۱۳۹۱  با برگزاری یک همایش از رحیم ذبیخی تجلیل کرده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

5 × سه =