تداوم بازداشت همسر سحر کاظمی

مادح فتحی، همسر سحر کاظمی فعال مدنی اهل سنندج، هم‌چنان در بازداشت به‌‌سر می‌برد.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، مقامات امنیتی و قضایی، از آزادی مادح فتحی، که در روز ۲۴ آبان ماه در پی احضار به اداره اطلاعات شهر سنندج بازداشت شده بود، ممانعت می‌کنند.

یک منبع مطلع با اشاره به این‌که مادح فتحی هم‌چنان در بازداشت به سر می‌برد افزود؛ «مقامات قضایی و امنیتی هیچ دلیلی برای بازداشت مادح ارائه نمی‌دهند و همین امر باعث نگرانی خانواده وی شده است.»

این منبع آگاه ادامه داد که؛ «مادح از زمان بازداشت تا کنون از هر گونه ملاقات با خانواده و یا دسترسی به وکیل محروم بوده است و لذا خانواده در بی‌خبری کامل از وی به‌سر می‌برد.»

گفتنی است که؛ در تاریخ پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷، مادح فتحی و مهوش امیری، همسر و مادر سحر کاظمی، فعال مدنی، پس از احضار به اداره اطلاعات سنندج  از سوی ماموران امنیتی بازداشت شدند.

لازم به یادآوریست که؛ که مادح فتحی در آبان ماه سال گذشته نیز از سوی ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به مدت سه ماه در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات شهر سنندج تحت بازجویی قرار گرفته بود.

سحر کاظمی و مادرش مهوش امیری، روز شنبه سوم آذر ماه تا زمان برگزاری دادگاه، از زندان آزاد شدند ولی سحر کاظمی مجددا روز یک‌شنبه ۱۱ آذرماه پس از مراجعه به دادگستری شهر سنندج بازداشت و به زندان مرکزی این شهر منتقل شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

13 + شش =