تایید حکم یک سال حبس تعزیری محمدنعیم محمدپور از سوی دادگاه تجدید نظر کردستان

شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان، یک سال حکم حبس تعزیری محمد نعیم پور، شهروند کرد اهل روستای حسین آباد سنندج را تایید کرد

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، حکم دو سال زندان محمدنعیم محمدپور، اهل روستای حسین‌آباد سنندج که پیشتر توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج صادرشده بود، در شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر کردستان به یک سال کاهش یافت.

این شهروند کُرد در  روز ۲۳ بهمن‌ ۹۶،  از سوی قاضی سعیدی رییس شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به” اتهامات اقدام علیه امنیت ملی” و “ارتباط با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” به دو سال حبس محکوم‌شده بود.

محمدنعیم محمدپور، ۴۵ ساله دارای بیماری حاد قلبی است که بنا به نظر پزشکان تحمل شرایط زندان را ندارد. از سوی دیگر فرزند خردسال وی هم دچار اختلال ذهنی است و باید تحت کنترل و مراقبت مداوم باشد.

این شهروند کُرد در روز پنج‌شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، با تأمین وثیقه یک صد و پنجاه میلیون تومانی به‌صورت موقت از زندان مرکزی سنندج آزادشده بود.

حسین‌آباد (سنندج)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان سنندج در استان کردستان ایران است. این روستا در دهستان حسین‌آباد جنوبی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱٬۲۹۳ نفر (۳۲۲ خانوار) بوده‌است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

15 + هفده =