بازداشت دو شهروند اهل سردشت توسط نیروهای امنیتی

روز گذشته، ماموران امنیتی که جهت بازداشت سوران خضری به منزل پدری وی مراجعه کرده بودند پس از این‌که به دلیل عدم حضور وی در خانه موفق به بازداشت وی نشدند برادرش کارون خضری و مادرش طوبی شهیدی را توام با ضرب و جرح بازداشت کردند.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، روز دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، کاروان خضری  به همراه مادرش طوبی شهیدی  از سوی نیروهای اداره اطلاعات شهرستان سردشت بازداشت شدند. گفته می‌شود که طوبی شهیدی پس از پایان مراحل بازجویی ساعاتی پیش آزادشده است، اما از وضعیت کاروان خضری اطلاعات دقیقی در دست نیست.

به گفته منابع آگاه، روز جاری نیروهای اداره اطلاعات سردشت جهت بازداشت سوران خضری، بدون در دست داشتن حکم قضایی وارد منزل پدری وی می‌شود که به دلیل عدم حضورش در خانه موفق به بازداشتش نشدند.

نیروهای اطلاعاتی پس از بازرسی منزل این شهروند کُرد که “با بی‌احترامی” و “ضرب‌وجرح” همراه بوده است، اقدام به بازداشت برادرش کاروان خضری و طوبی شهیدی مادر وی کرده‌اند.

بر اساس گزارش وب سایت کردپا طی مدت اخیر، سوران خضری از بیم بازداشت توسط نیروهای اطلاعاتی ناپدید شده و نیروهای اطلاعاتی به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران” درصدد بازداشت وی هستند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

شانزده + بیست =