ابراز نگرانی وکیل زانیار و لقمان مرادی از وضعیت این دو زندانی سیاسی محکوم به اعدام

وکیل مدافع زانیار و لقمان مرادی، دو زندانی سیاسی محکوم به اعدام خبر داد که موکلانش سه روز گذشته به بند ۸ اطلاعات رجایی‌شهر منتقل شده‌اند و از وضعیت فعلی آن‌ها بی‌اطلاع است.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، صالح نیکبخت، وکیل مدافع زانیار و لقمان مرادی، دو زندانی سیاسی محکوم به اعدام، پنج‌شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ خبر داد “موکلانش سه روز پیش به بند ۸ اطلاعات رجایی‌شهر کرج منتقل شده‌اند و از وضعیت فعلی آن‌ها بی‌اطلاع است.”

صالح نیکبخت، وکیل مدافع زانیار و لقمان مرادی زندانیان سیاسی کُرد محکوم به اعدام، از سرنوشت موکلان خود اظهار بی‌اطلاعی کرد. منابع آگاه گفته‌اند که این دو زندانی به بند ۸ اطلاعات سپاه زندان رجایی شهر منتقل شده‌اند.

این وکیل دادگستری، در گفتگو با کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی در ایران، ضمن ابراز بی‌اطلاعی از وضعیت فعلی موکلانش، از احتمال اجرای حکم اعدام این دو زندانی سیاسی ابراز نگرانی کرد و از همه فعالان خواست که از مظلومیت زانیار و لقمان مرادی دفاع کنند.

زانیار و لقمان مرادی، به ترتیب در روزهای ۱۳ و ۱۴ مردادماه سال ۸۸ از سوی نیروهای امنیتی در شهر مریوان استان کردستان بازداشت و پس از ۹ ماه تحمل انفرادی به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند.

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست «قاضی صلواتی»در اول دی‌ماە سال ۱۳۸۹ این افراد را به اتهامات «محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب کُردی» و «دست‌داشتن در قتل پسر امام جمعه‌ی مریوان» به اعدام محکوم کرد.

بعد از اعتراض این دو به احکام صادره، در ۱٨ تیرماه ۱٣۹۰، از سوی «دیوان عالی کشور» این حکم تایید و یک روز بعد به دایره اجرای احکام زندان «رجایی شهر کرج» ابلاغ شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 × 3 =