محرومیت تماس تلفنی و ممنوعیت از ملاقات برای احمد امین‌پناه زندانی سیاسی

‎احمد امین‌پناه، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج کە هفتە گذشتە توسط مسئولین زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفتە بود، بە ۶ ماه ممنوعیت تماس تلفنی و محرومیت از ملاقات محکوم شد.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، ‎احمد امین‌پناه، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج که شنبه ۲۰ مرداد، توسط مسئولین زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، پس از شکایت از “حیدری” مسئول زندان مرکزی سنندج، به ۶ ماه ممنوعیت تماس تلفنی و محرومیت ملاقات با خانواده‌اش محکوم شد.

یک منبع مطلع به کانون گفت: «”حیدری” مسئول زندان مرکزی سنندج، این زندانی سیاسی را مورد ضرب و شتم قرار داده بود و شدت ضربات به حدی بود که باعث شکستگی انگشت دست و آسیب دیدگی بازو و مچ هر دو دست این زندانی شد.»

این منبع مطلع افزود: «پس از این ضرب و شتم، احمد امین‌پناه، از “حیدری” مسئول زندان شکایت کرد، ولی به جای رسیدگی به شکایتش او را به مدت شش ماه از تماس تلفنی و ملاقات با خانواده‌اش محروم کردند.»

گفتنی است، کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، پیش‌تر گزارشی در مورد ضرب و شتم این زندانی سیاسی منتشر کرده بود.

‌‎احمد امین‌پناه، داماد رامین حسین‌پناهی، به همراه زبیر حسین‌پناهی و  افشین حسین‌پناهی فعالان مدنی کُرد در تیرماه ۹۶ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

این فعالان مدنی کٌرد در آبان ماه ۱۳۹۶ در شعبه یکم دادگاه انقلاب به ریاست قاضی سعیدی به اتهام برگزاری مراسم نوروز و همکاری با احزاب کوردی به ترتیب به پنج ، شش و هشت سال و نیم زندان محکوم شدند.

احمد امین پناه با تامین وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت از زندان آزاد و مجددا صبح روز چهارشنبه  ۸ فروردین ۱۳۹۷ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و روانه زندان مرکزی سنندج شد.

نیشتمان حسین‌پناهی، همسر این زندانی سیاسی روز سەشنبە ١١ اردیبهشت ٩٧، پس از شنید خبر انتقال رامین حسین‌پناهی بە قرنطینە زندان مرکزی سنندج جهت اجرای حکم اعدام، اقدام به خودکشی کرد و بە زندگی خود پایان دادە بود.

رامین حسین‌پناهى، فعال سیاسی در تاریخ ٢ تیر ۱۳۹۶، بازداشت و پس از ۲۰۰ روز انفرادى و شکنجه های جسمی و روانی، به زندان مرکزى سنندج منتقل شد. این زندانی سیاسی، ٢۵ دی ٩۶ در شعبە یک دادگاه انقلاب شهر سنندج بە اعدام محکوم شد. این حکم، مجددا، ٢٢ فروردین ۱۳۹۷ در شعبه ٣٩ دیوانعالى کشور در شهر قم به تایید رسید.

این زندانی سیاسی محکوم به اعدام شامگاه دوشنبه ۲۲ مرداد۱۳۹۷، تحت تدابیر شدید امنیتی و بدون اطلاع قبلی به وکیل یا خانواده‌اش، از زندان مرکزی سنندج به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شد. وی در تماسی تلفنی به خانواده خود گفت: «مرا برای اجرای حکم اعدام به رجایی‌شهر کرج آورده‌اند و به من گفته‌اند که حکمت به زودی اجرا می‌شود.»

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دو + پانزده =