بازداشت و شکنجه دو تن از فعالان سیاسی احزاب کُرد

هوشمند علی پور و محمد استاد قادر دو تن از اعضای احزاب کُرد جمعه ۱۲ مرداد ۹۷ بازداشت شدند و هم اکنون تحت فشار و شکنجه نیروهای وزارت اطلاعات هستند.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، دو تن از اعضای حزب پارت آزاد کردستان (پاک) به نام‌های هوشمند علی‌پور (سمکو)، اهل سردشت و محمد استاد قادر (ئاواره)، اهل سقز جمعه ۱۲ مرداد ۹۷، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند و تحت فشار برای اخذ اعتراف اجباری قرار دارند.

گفتنی است، تلویزیون جمهوری اسلامی ایران در بخش اخبار شبانگاهی ٢٠:٣٠ مورخ ۱۶ مردادماه ۹۷ اعترافات این دو تن از اعضای حزب پاک را منتشر کرد.

این در حالی است که منابع خبری کانون تایید کرده‌اند، این دو در هنگام بازداشت مورد ضرب و شتم و اصابت گلوله قرار گرفته و بازداشت شدند و تحت اجبار و شکنجه، وادار به اعتراف اجباری شدند.

کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، از تمامی سازمان‌های حقوق بشری و نهادهای بین‌المللی تقاضا دارد کە در این زمینە سکوت نکردە و از حقوق این دو زندانی دفاع کنند، همچنین از مقامات ایران می‌خواهد کە طبق قوانین بین‌المللی با این دو زندانی سیاسی برخورد کرده و اجازه دهد که آنها به وکیل انتخابی دسترسی داشته و نیز مورد شکنجه قرار نگیرند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

14 − 4 =